Jdi na obsah Jdi na menu
 


Šestidenní 2008

30. 6. 2008

Šestidenní za jedno dopoledne? Jde to.

Eliška Konupková

Štoky/ Ve Štokách se v sobotu konal již 15. ročník tradičních cyklistických závodů trojic Štocká šestidenní. A proč právě šestidenní? Za jediný den totiž účastníci stihli objet šest náročných a různorodých stanovišť.

      Úkoly byly velmi zajímavé. Soutěžící si mohli vyzkoušet střelbu ze vzduchovky, lukem a šiškami, jízdu na kánoi, chůzi na chůdách, ošetřování různých úrazů, za jak dlouho přepálí provázek, jestli jsou zruční v přišívání knoflíků a mnoho dalšího. Zároveň jim byla zkontrolována i výbava na kole a sami museli prokázat své znalosti, jak se má na kole správně jezdit při jízdě zručnosti a co všechno musí před jízdou zajistit.

      Některé disciplíny soutěžící pěkně potrápily. „Nejnekuťulakoulinkatější, ne, nejnekulaťoulinkatější.“ nemohl správně vyslovit jazykolam skaut Čapek, který přijel s celou skupinou na kole až ze Šlapanova.

      „Soutěž je rozdělena na dvě části. První je samotný závod a druhá jsou stanoviště mezi startem a cílem. Každý celek je pak hodnocen zvlášť.“ vysvětlila hlavní organizátorka závodu, Zdeňka Konupková, která zároveň velmi děkovala Sboru dobrovolných hasičů Štoky, Českému svazu žen, ZŠ Štoky a všem dobrovolníkům za pomoc na stanovištích a panu Medovi za poskytnutí zázemí v penzionu U Datlíka.

      I přes to, že byl závod určen především trojicím, stal se absolutním vítězem jednotlivec. „Chtěl jsem překonat sám sebe.“ prohlásil Milan Bulat a v ruce šťastně svíral vítězný pohár.

     Velmi dobrý výkon předvedla též nejmladší hlídka celého závodu. Byli to teprve budoucí prvňáci. „Já jsem málem nabourala.“ vykřikovala nadšeně účastnice z této hlídky Nela Kasiková.

      A co se dětem nejvíce líbilo? „Nejlepší byly lodičky. Pořád jsme se točili dokola, bála jsem se, že se převrátíme.“ smála se při vyhodnocení Lenka Váňová teprve ze druhé třídy.

      A s úsměvem na tváři mohli odejít všichni. Každý si totiž odnesl nejen sladkou odměnu, ale také spoustu nezapomenutelných zážitků.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář